Jak se starat v zimě o psy? Pozor na možné popálení či nemrznoucí směs, která chutná sladce

mops - hlídání psů, Dogsitters

V chladných měsících je třeba dbát zvýšenou pozornost tomu, aby váš pes neprochladl. Pokud máte psa venku, kontrolujte často zdali mu voda v misce nezamrzla. A pozor si také dejte na nemrznoucí směs, která chutná slace a je pro psy velmi lákavá.

Krátkosrsté psy v zimě oblečte do kabátku

Psi s hustou srstí mají v zimě vyhráno, protože je udržuje přirozeně v teple. Pakliže máte psa krátkosrstého, tak je třeba ho před procházkou obléci do psího oblečku či kabátu. Nezapomeňte, že ale žádný kabátek neochrání psovi ocas, uši a chodidla. Proto je doporučeno venčit psy kratší dobu než v letních měsících, aby nebyli dlouho v mrazu. Pokud vidíte, že vašemu psovi je zima, zkuste s ním chodit především v pozdních ranních a časných odpoledních hodinách, kdy je teplota venku o něco vyšší. Ideální je vyjít, když svítí sluníčko. Pes se ohřeje a dostane také vitamin D.

Místo na spaní 

Je důležité, aby váš pes měl teplé místo na spaní, zejména v zimě. Pokud váš pes spí v boudě, tak určitě by měla mít teplou podestýlku, případně může být v mrazech vyhřívaná. Možná máte psa doma, i tam je důležité, aby nespal na studené podlaze a ideálně měl vyvýšený pelíšek. Teplý pelíšek je důležitý také pro jejich klouby, aby jim netuhly. A pozor si dejte také na průvan!

Foto: Unsplash.com

Pozor na horké topení 

Psi v chladných měsících vyhledávají teplo a často se chtějí přitulit k topení a dalším možným zdrojům tepla. Je třeba na to dbát zvýšenou pozornost, a případně pořídit ochranné kryty, aby se váš mazlíček nepopálil.

Dbejte na hydrataci 

Stejně tak jako v horkých letních dnech, tak i v zimních se může váš pes lehko dehydratovat. Pokud máte psa celoročně venku, nezapomínejte mu kontrolovat, jestli jeho voda nezamrzla. Je třeba, aby pes měl neustálý přísun k čisté vodě. 

pes pije vodu v zimě

Foto: Freepik.com

Odklízejte sníh a pozor na nemrznoucí směs

Pravidelně odklízejte sníh, především ze střeh. V případě tání se může sníh začít posouvat směrem dolů a zranit tak vašeho psa. Další strašák v zimě je nemrznoucí směs. Chutná sladce a psi ji někdy olizují či dokonce pijí. Nemrznoucí směs je velmi jedovatá a stačí již malé množství, aby to pro psa bylo smrtelné. 

Nenechávejte psa v autě

V letních měsících je velmi nebezpečné psa nechat v autě, kvůli zvýšeným teplotám. A co v zimě? V chladných dnech jsou pro psy zase nebezpečné mrznoucí teploty. 

Máte vy nějaké tipy či rady, které v zimních měsících praktikujete? Podělte se s námi v komentářích.

Autor: Michaela Lukešová

My Recent
Articles

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *